V pátek ráno jsme vyrazili na náš cyklovandr,
nejdřív jsme se ale ještě doma nacpali borůvkami.
Stačili jsme dojet vedrem jen na Pecku a dál to nešlo..
Přes to nejhorší teplo jsme se tu koupali a zkoušeli jsme se trénovat v lacrosu..
Po čtvrté hodině jsme vyjeli nad Pecku a sunuli jsme se dál směrem na Hořice..
Cestou údolím do Vidoně jsme se zastavili na pivo a kofolu v táboře Borek..
V Hořicích jsme si koupili jídlo a zásoby pití..
A pak jsme horkým večerem jeli až někam za Lodín,
kde jsme si postavili "bejvák" v lese, to právě zapadalo slunce..
Najeli jsme okolo 61km .
Brzo ráno jsme zabalili a přesouvali jsme se dál na jih..
U téhle cedule jsme se museli vyfotit..
Takovou dálku jedeme a zase jsme v Kunčicích..
Cestou jsme se vykoupali v písáku v Roudnici..
Nákup a bádání nad mapou v Rohovádově Bělé..
Než jsme se stihli před žhavým poledním sluncem skrýt na písáku blízko Lohenic,
stačili jsme cestou urvat na Honzově kole ventilek,
a tak jsme si udělali navíc zajížďku pro náhradní duši do Přelouče.
Když se den přiklonil k večeru, opět jsme sedli na kola,
a dojeli do Heřmanova Městce a odtud do kopce až na Seč.
Už za šera jsme se protlačili mezi hotely a restauracemi až ke břehu přehrady,
a tady jsme přespali pod širákem..
Dnes to bylo 70 km .
Dopoledne jsme strávili u vody,
a doplavali jsme společně až na ostrov a zpět.
Mezi ostrovem a naším břehem to bylo 750m .
Na ostrově nás jedni lidé vyfotili a obrázek poslali..
Po plavání a slunění jsme se šli naobědvat do Mariny,
a okolo třetí hodiny jsme vyrazili na kolech směrem na Chrudim..
Chvilku jsme se Chrudimí proplétali k muzeu loutek,
nakonec jsme se po dlouhých schodech dostali až na náměstí..
A naše jízda vedrem byla odměněna, akorát jsme to stihli,
stačilo by být jen o 6 minut pomalejší, a do muzea nás nepustili..
Mají tu ty nejroztodivnější loutky.. :o)
Večeře na náměstí, pizza napůl a pít a pít..
Byli jsme oba hotoví..
Až v osm večer jsme opouštěli náměstí a jeli směrem na Slepotice,
kde mělo být koupaliště..
Kupodivu jsme se přes špatné značení cesty z Chrudimi dostali ven velmi rychle,
a v podvečer nám to jelo velmi dobře..
V Slepoticích jsme se vykoupali, ale přespat nás tam nenechali,
a tak jedeme dál..
Trošku jsme zakufrovali a setmělo se..
Našli jsme posekanou trávu v blízkosti tratě u Turova
tohoto dne jsme najeli okolo 49km.
Odpočinkový den :o))
Až na ty vlaky to bylo dobré..
Lidi kolem sebe dělají takového hluku..
Další den jsme projeli Uherskem a natrhali jsme si řepík,
který jsme zde v okolí našli..
V Uhersku byl nějaký šikovný zedník, tohle tu mají na více domech..
Jeli jsme krásnými lesy směrem na Horní Jelení a Borohrádek..
Nakonec nám zase slunce zkrátilo naši cestu,
a my jsme zůstali na koupališti v Týništi nad Orlicí.
Dospávali jsme na střídačku noční vlaky.
Dozvěděli jsme se, že Rozkoš je špinavá,
a tak jsme trasu předělali na přespání na Kuksu.
Po dlouhém horkém nicnedělání, jsme si ještě dali večeři,
a po šesté jsme začali s přesunem.
Honza pořád poňoukal: "Dojedem až domů, tati..".
No a nakonec to tak i dopadlo,
nocí jsme se tmou vznášeli na kolech nad silnicí jako ve snu,
a o půl jedné v noci jsme uléhali doma do peřin..
A na tachometru neskutečných 114 km za tento den.
Tak nějak si mne svými výkony, Honzí překvapil.. :o))
A kdo nic takového nezkusil, vřele doporučujeme..
-h- -b-
na začátek
|