něco
muziky
2008

Fotoalbum
Hraní ve Vrchlabí rok 2008


ZPĚT


Hraní letos
Hraní 2021
Hraní 2020
Hraní 2019
Hraní 2018
Hraní 2017
Hraní 2016
Hraní 2015
Hraní 2014
Hraní 2013
Hraní 2012
Hraní 2011
Hraní 2010
Hraní 2009
Hraní 2008
Hraní 2007
Z dřívějška
hraní

31.12.2008 Silvestr.

Na silvestrovské hraní jsme se sešli neobvykle brzo, všichni přišli včas. Mohli jsme si vychutnat dobu, kdy byla celá hospoda jen pro nás - bílý ubrus, laskominy na stole a žádný host. Tomu se dal přizpůsobit i repertoár. Postupně se sálek zaplnil, ale i tak nebylo tolik lidí jako na běžném hraní. Samozřejmě se vyskytovaly typické silvestrovské úkazy, veselí nebo smutní návštěvníci, ale všechno v poklidu. Pohráli jsme až do dvou po půlnoci a ani se moc nepauzírovalo (snad kromě chvíle, kdy jsem musel udělit důtku všem Janám - ony vědí za co)
Pár fotek na dokreslení atmosféry.
-Jirka-


hraní

31.12.2008 Žalý.

Jako každoročně a tentokrát v pořadí už po dvacáté, jak jsme se od Mirka dozvěděli, se opět scházíme okolo 11-té hodiny na Žalým, abysme spolu pobyli, do nového roku popřáli, připili, buřta upekli a aj nějakou tu píseň ve spolek zapěli a zahráli. Bylo to moc fajn, tak zase až se rok s rokem sejde :O)
-b-


A ještě malé připomenutí ze Štědrého dne ze zpívání a hraní koled v klášteře. Vždycky mne příjemně mrazí, když si uvědomím, že zpíváme a hrajeme Vrchlabáci Vrchlabákům. A to jsem cítil i při Náváhuťském hraní koled a velmi silně i při Lakomé Barce v podání divadelního spolku Vlastík. Také to tak cítíte? Tak třeba v roce 2009, někde, někdy, společně.. :O)
-b-


hraní

19.12.2008 Lánov

Po hraní na zámku jsme se přesunuli auty do Lánova, kde jsme všechny koledy přehráli ještě jednou. Atmosféra hraní na obou místech perfektní. :O)
Ještě tu chvilku necháme všanc slova a akordy na koledy z našeho hraní
-b-


hraní

19.12.2008 koledy na zámku.

Bylo to opět další z našich tradičních hraní koled. Začali jsme o páte v aule vrchlabského zámku chvilku po vánoční hře pro děti, kterou pro ně zorganizoval náš vrchlabský DDM Pelíšek.
-b-


V úterý 16.12.2008 po půl čtvrté, se jako již tradičně, přesunulo naše hodné noční HUdební leso do domova důchodců, kde si tu takto nenápadně každý rok zajišťujeme hraním koled teplé místečko pro naše stáří.
Tentokrát se hraní opravdu vydařilo. Snad se i dědečkům a babičkám líbilo a snad jim naše hraní nepřipadalo moc dlouhé.
Vinšujeme klidné vánoce.
-b-


V sobotu 13.12.2008 se opět hrálo ve Victory Clubu...
A myslím, že se pohrálo dobře. Dokonce se na nás i tancovalo. Fotečka ale asi žádná nebude, třeba příště.
-b-


hraní

12.12.2008 koledování.

Už od třetí hodiny odpoledne nás pár hraje dětem ve škole při jejich zpívání koled a o něco později už se po šesté hodině přesouváme auty do Kalné, kde hrajeme koledy tentokrát v sokolovně. Dostali jsme náhradního basáka, z perníku..
-b-


hraní

29.11.2008 hraní v Tipáči.

Sice jsme v Tipáči už jednou hráli, ale já tu byl poprvé a nebylo to tu špatné. Možná tu byl trochu větší hluk aj trochu více zakouřeno. Kdo chtěl, dobře si zahrál, kdo nechtěl, tak třeba bude příště lepší nálada. Koukněte se s námi na fotečky..
-b-


V sobotu 15.11.2008 se hrálo ve Victory Clubu...
-b-


hraní

Dušičkové hraní ve Viktorce

Jinak dobré hraní, na začátku poznamenané nedostakem basáků - jeden přepracován jde spát (a to prosím v době krize),druhý se učí mluvit jinak než jak mu zobák narost a třetí se musí starat o vlaky, které jezdí dnem i nocí.
Naštěstí se našel další basák, Láďa G., Lenka M. dojela s Mášou pro basu a už to dunělo. Přeci jen už jsme na ten zvuk s basou zvyklí.
-jj-


Co se večera týká, dle mého názoru tam bylo mnoho řvoucích nezúčastněných, co rušili příjemný poslech. Ale jak říkám, je to jen můj názor. Já, pokud si jdu něco či někoho poslechnout, tak se nesnažím do toho nevhodně kecat, řvát a tak...
-pip-

Je to i můj názor a ne jen můj, ale spousta lidí si myslí, že fungujeme jen jako rádio a přitom, když se do toho nemusí tak řezat a tolik řvát, je to rozhodně lepšejší..
-b-


hraní

18.10.2008 jsme hráli ve Victory Clubu

Tentokrát jsme se nemohli opřít o hlas Jirky J., který plul někde Vltavou, ale snad jsme to nakonec přece jen také zvládli. Po roce se stavil i Janin kamarád Ivan z Bratislavy a opět se ujal focení, však se můžete projít jeho záběry z hraní..
-b-


hraní

4.10.2008 Slídiny narozky

V sobotu jsme byli pozváni od Slídy na oslavu jejích narozenin na střelnici. Bylo to super. Vrchlabský dixieland, opékající se čuník a spousta dobrot, Slída, která nás protáhla parketem, léčila fernetem a dobrou náladou, pak promítání diapozitivů z horolození a nakonec i naše, s předchozí kapelou neporovnatelná, produkce country.. Prý se slavilo až do čtyř do rána :o)
Pár obrázků pro oživení..
-b-


hraní

3.10.2008 opět ve Victory Clubu

Hráli jsme v místnosti u kulečníků, a oproti hraní U Mrtvoly bylo určitě méně kouře a větší klid na hraní. Takže, kdo měl s tímto problém, tak příště klidně přijďte zahrát, zazpívat a nebo jen pobejt s námi. Fotečky jsou k nahlédnutí..
-b-


V sobotu 20.9.2008 se hrálo ve Victory Clubu...
-b-


hraní

6.9.2008 Victory club

Hrálo se na zahrádce před Victory clubem. Počasí přálo, zelená tekla proudem, jen na mne něco lezlo, takže jsem byl ztahanej jak kůň. A také jsme objevili dalšího velmi dobrého kytaristu z Vrchlabí. Má osobitý styl doprovodu, super. Znám ho, jen nevím jak se jmenuje...
-b-


hraní

11.7.2008 ještě jednou v Hartě

Tedy hned týden po minulém hraní. A tentokrát v úplném obsazení i s basou a mandolínou. Začalo strašně pršet, takže jsme se museli s nástroji schovat doprostřed přístřeší, a v tu chvíli to, věřte nebo nevěřte, nemělo chybu.. :o)
-b-


hraní

4.7.2008 hraní na harteckém hřišti

Tentokrát jsem k tomu po své odpolední přišel jak slepej k base. :o) Už při příchodu jsme s Vlaďkou a Pavlem oživovali před hospodou jednoho opilého upadlého do příkopu i s kolem. No hraní jó, ale bez Jirky J, to nejní úplně ono..
-b-


hraní

21.6.2008 Victory club

Tak tady jsem taky nebyl, ale asi to tam bylo veselé. Můžete to se mnou posoudit podle přiložených fotografií. Když už se tancovalo i na ulici a pivo teklo proudem :o)
Pokud někdo chcete okomentovat fotografie, budu jen rád..
můj mail
-b-


hraní

6.6.2008 sedmdesátiny

Tak tentokrát to bude pár fotek ze 70. narozenin Standy J.
Slavilo se ve školní jídelně na Liščáku. Je to zajímavé, jak se dá ze školní jídelny udělat hospoda. A sešlo se zde i zajímavé seskupení muzikantů a k tomu ještě Standova harmonika, no nemělo to chybu. Odcházel jsem až hodinu po půlnoci.. :o)

-b-


V pátek 30.5.2008 se hrálo v hospodě U Mrtvoly...
-b-


V pátek 16.5.2008 se muzicírovalo v hospodě U Mrtvoly...
-b-


V pátek 25.4.2008 se opět hrálo v hospodě U Mrtvoly...
-b-


hraní

Hraní U Mrtvoly 11.4.2008

A opět jsme se sešli, pohráli a zazpívali. Jirkovi J. jsme přiťukli zelenou na zdraví, bó měl narozeniny. Hospoda byla plná a bylo fajn.. Však se podívejte i na pár fotek. :)

-b-


V pátek 28.3.2008 se muzicírovalo U Mrtvoly. Zastavil se i Vlastík T. a zahrál na svoji basu. A snad to bylo celkově i fajn pohrátí, co jsem slyšel z jedna paní povídala. Bohužel jsem musel být v práci a tak jsem nemohl přijít. -b-


hraní

Školní Zívání

26.3.2008 se Zívalo ve škole na Liščáku. Koukněte na pár foteček z tohoto setkání muzikantů. -b-


hraní

14.3.2008 se U Mrtvoly zase hrálo

Snad pár fotek napoví víc, než dlouhé psaní.
Nastavovaná struna na base, unavená roztleskávačka, spousta písniček a muzikantů.. a pohoda z hraní.

-b-


Opět ve středu a to 5.3.2008 se od 18:00 hrálo ve škole na Liščáku. Bylo to moc fajn si zahrát v tichu a bez kouře hospody. :o) Najednou jdou hrát všechny písníčky krásně, bez řvaní a mlácení do kytar. Fotky ze křtění i z této akce jsou u Martina M. Třeba časem něco dodá i sem. :o)) -b-


hraní

29.2.2008 se hrálo U Mrtvoly

A tentokrát to bylo i s trubkou, na kterou zahrál muzikant Karel P.
Podívejte se s námi na pár fotek.

-jj-


Ve středu 20.2.2008 se od 18:00 ve škole na Liščáku křtilo NáVáhuťácké CD s koledami. Bohužel jsem přitom nemohl být, ale třeba někdo pošle obrázek či pár řádků, jak to probíhalo. :o)
-b-


hraní

8.2.2008 opět U Mrtvoly

Přišel si s námi zahrát na svoji basu i Vlastík, konečně mu to zase vyšlo. A taky s námi pobyl a zahrál si i Mirek, Janin táta. Dostali jsme nabídku na hraní na jedné studenecké akci "Soused roku" 23.8.2008, u fotek jsem ponechal odkaz, tak se můžete podívat a zvážit to. Moc se tentokrát nefotilo, ale něco tu snad přece jen objevíte :o)
Příští hraní se plánuje asi až za tři neděle..

-b-


hraní

Hraní U Mrtvoly 25.1.2008

Po čtrnácti dnech jsme se opět sešli, aby jsme trochu pohráli. Ale už se sem skoro nevejdeme. :o) Po delší době mezi nás zavítala Jindřiška z Trutnova. Přišla Tereza. A pořád zjišťujeme, že muzikantů je ve Vrchlabí víc než si myslíme, a to je fajn zjištění. Koukněte se s námi na pár fotek..

-b-


hraní

První hraní v roce 2008

Kde jinde, než zase u Mrtvoly a pro pořádek 11.1.
Hospoda praskala ve švech, muzikantů plno a šíleně moc zakouřeno. Jinak hraní bylo super, no až na pár písniček ke konci, které nám trochu ujížděly. Také někdo donesl pár šedivých fotek o tom, z čeho se to naše seskupení vlastně v prapůvodu zrodilo. No, když se podaří, počtete si i vy.

-b-


2006-2007

Fotečky z hraní rok 2007

Zde najdete odložené fotoalba z hraní minulých.... :o)
-b-